Bricasti M 12

Wprowadzenie Bricasti Design, to firma high-end audio z siedzibą w Massachusetts, która specjalizuje się w komponentach cyfrowych i wzmacniających zarówno do użytku studyjnego, jak i domowego. Współzałożycielami marki są dwie osobistości znane w USA z branży pro audio, Brian Zolner i Casey Dowdell. Wystarczy pobawić się pierwszymi członami nazwisk założycieli, …

dCS Rossini CD Player/Streamer

Wprowadzenie Brytyjska Data Conversion Systems rozpoczęła swoją przygodę z segmentem hi-end w 1987 roku. Jednak pierwsze kroki stawiała na rynku studyjnym, aby później zdobyte doświadczenie wykorzystać w audio. Pokłosiem tego było pierwsze urządzenie – wprowadzony w 1996 roku przetwornik c/a Elgar. Ciekawostką jest to, że był to pierwszy na świecie …

MSB Technology Select DAC II – pół miliona złotych za przetwornik C/A – NIE, DZIĘKUJĘ NIE KUPUJĘ. Czyli zniszczone nadzieje Szymonfabera…

Jak wiecie przez kilka miesięcy gościł u mnie bodaj najdroższy przetwornik C/A na świecie. Jest dostępny w ofercie łódzkiego Audiofastu. Wersja bazowa to wydatek ponad 400 000zł. Mój egzemplarz był wyposażony w moduł z wejściami cyfrowymi, wejściem na zegar oraz pełnym wsparciem roon audio. Zanim przejdę do opisu wrażeń sonicznych …

Sonic Frontiers Processor 3

Wprowadzenie Test odsłuchowy Processor 3 firmy Sonic Frontiers, to druga cześć wcześniejszej recenzji powiązanej z transportem tej firmy i właściwie powinienem przeprowadzić go nierozłącznie jako zestaw, ponieważ te dwa urządzenia były traktowane jako komplet i dedykowane do łączenia ze sobą. Dodatkowym argumentem, aby dokonać odsłuchu jako kompletu jest dedykowany przez …

CHORD QUTEST – Niepozorny malec?

Po raz kolejny w ręce Szymonfabera trafia przetwornik Chord, tym razem niedrogi Qutest za niecałe 6000zł. Jak wypadł na tle droższych braci? Chord Qutest, podobnie jak jego firmowi bracia to niewielkich rozmiarów kosteczka o wadze 2-3 większych czekolad. Za wagę w głównej mierze odpowiada solida i estetyczna obudowa z frezowanego …

Chord Hugo TT2 – czyli jak stracić 20 000zł za 2,5kg…

Chord Hugo2 rozpalił Wasz apetyt na więcej Chorda w Chordzie. Idąc za Waszymi prośbami Szymonfaber wziął „na warsztat” droższego brata Hugo TT2. To już dość poważny pułap cenowy. Jak wypadnie ten model, przekonacie się czytając poniższy tekst. Budowa: Chord Hugo TT2 to niewielkich rozmiarów pudełeczko, starannie wycięte z kawałka aluminium. …

NAGRA DAC – SZWAJCAR Z POLSKIM RODOWODEM

Stefan Kudelski to legenda rodzimych konstruktorów sprzętu audio. Zachęcam do przeczytania niesamowitego życiorysu tego Wielkiego Polaka, konstruktora i melomana. Prototyp pierwszego magnetofonu skonstruował w 1951 roku, komercyjny produkt pod nazwą Nagra wypuścił na rynek jeszcze w tym samym dziesięcioleciu. Od lat 60-tych jego produkty były objawieniem i najnowszym osiągnięciem techniki. …

Mytek Manhattan II – Kooperacja Polsko-Amerykańska…

Polacy mają zdolność do gloryfikowania zagranicznych produktów. Mytek jest najlepszym przykładem, że Polak potrafi. Głównym konstruktorem jest Pan Michał Jurewicz, firma mieści się w USA a produkcja odbywa się w… Polsce. Mytek posiada rodowód studyjny i z tych kręgów się wywodzi. Obecnie urządzenia podbijają rynek konsumencki ze względu na bardzo …

Chord Hugo 2 – angielskie maleństwo

Brytyjskiej firmy Chord nie muszę nikomu przedstawiać, wraz ze swoim konstruktorem Rob-em Watts jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku audio. Czy nowe wcielenie maluszka Chord Hugo 2, kosztującego niemal 9 300zł jest warte tej kwoty? Przekonacie się w najbliższym czasie. Wasz ulubiony i jedyny Szymonfaber odkryje wszystkie zalety …

Theta Digital Generation VIII – Weteran z USA TEST przetwornika C/A

W ręce Szymonfabera wpadło urządzenie jednego z moich ulubionych producentów sprzętu audio. Amerykańska Theta Digital to weteran na rynku audio a przetwornik Generation VIII w pierwszej serii ukazał się w 2004 roku! To już 15 lat i ciągle ten model jako seria III jest dostępny w sprzedaży. W świecie cyfrowego …