Witam Serdecznie wszystkich poszukujących rzetelnych informacji na temat sprzętów audio. Tylko na moim blogu znajdziecie realne opisy brzmienia sprzętu oraz poczytacie o grzeszkach, które serwują obecni producenci oraz dystrybutorzy. Znany od lat skandalista Szymon powraca i dalej będzie spędzał sen z powiek wszelkiej maści sprzedawcom i sklepom ze sprzętem audio. U mnie nie ma owijania w bawełnę, nie ma płatnych reklam ani żadnych nacisków. Mój awatar wyraźnie pokazuje co sądzi o ohydnych praktykach “sprzedajnych” recenzentów i ustawionych testach. Szymonfaber.pl to jedyne miejsce w internecie gdzie przeczytacie nagą prawdę o brzmieniu i wykonaniu urządzeń audio hi-end. Mój wątek z testami na audiostereo osiągnął ponad 100 000 wyświetleń w 3 tygodnie co pokazało jaki głód panuje na rzetelne opisy własnych wrażeń odsłuchowych. Po gigantycznym nacisku reklamodawców, sprzedajnych moderatorów i chodzących na smyczach pseudo recenzentów ten najbardziej poczytny wątek został zamknięty. Skowyt układu wciskającego przewartościowany, reklamowany chłam  był niesłychany co tylko utwierdziło mnie, że taki stan rzeczy należy jak najszybciej zmienić. W Wasze, czytelników ręce oddaję zatem moją wieloletnią pracę i będę się dzielił za darmo zdobytym doświadczeniem.

Producenci i dystrybutorzy, jeżeli nie boicie się oddać swoich sprzętów do surowej oceny to zapraszam. TO NIC NIE KOSZTUJE OPRÓCZ ODWAGI! To jedyne takie miejsce i niepowtarzalna okazja aby przekonać się o realnej wartości sonicznej waszych urządzeń. Zachęcam do współpracy wszystkie osoby, które mają dość czytania słodkich bzdur wypisywanych w dzisiejszych opłacanych recenzjach.  Moje hobby to działalność non profit, dlatego wpisy będę umieszczał w miarę możliwości czasowych. 

 

Ze względu na olbrzymią ilość Waszych próśb postanowiłem zaryzykować i otworzyć poniższy blog. Chciałbym w nim poruszyć swoje ponad 20 letnie przygody ze sprzętem audio i podzielić się radością oraz troskami z tym związanymi. Otrzymuję coraz większą ilość sprzętu do przetestowania, zaopiniowania jak gra więc pomyślałem, że warto podzielić się przemyśleniami. Wybaczcie, że nie zachowam pełnej chronologii ale ilość sprzętu na przestrzeni lat była tak olbrzymia, iż nie wszystko pamiętam dokładnie. Obecnie staram się fotograficznie dokumentować powierzone sprzęty, chyba że właściciel sobie tego nie życzy. Wtedy przekażę jedynie opis wrażeń słuchowych. Jestem niezależnym audiofilem, dla którego liczy się wyłącznie dobre brzmienie. Ceny, metki, reklamy i blichtr mnie nie interesuje. U mnie dostaniecie wyłącznie nagą prawdę, której próżno szukać w innych miejscach sieci. Jestem osobą niezależną, nieprzekupną i całkowicie odporną na zewnętrzne próby manipulacji także jakiekolwiek próby tego typu od razu będą skazane na przegraną. Z góry przepraszam wszystkich, którzy mogą się poczuć urażeni moimi opiniami i wrażeniami odsłuchowymi. Zaznaczam, iż są to subiektywne opinie moje i moich gości oraz przyjaciół uczestniczących w niezwykle licznych odsłuchach.

Podstawą do rzetelnych testów jest właściwa platforma. Dysponuję pomieszczeniem  głównym w pełni zaadaptowanym akustycznie o powierzchni około 90m2 (wysokość 3,2m).

Zasilanie stanowią 3 niezależne linie, 2 dla urządzeń o dużym poborze mocy i 1 dla reszty. Końcówki mocy, wzmacniacze są zasilane z dedykowanych listew sieciowych Amplifona, sprzęt o małym poborze mocy jest zasilany z kondycjonera Gigawatt PC-4 Evo. 10 kabli zasilających stanowią Transparenty Powerlink MM oraz MM2. Źródło główne to transport plików dCS Vivaldi Upsampler Plus, źródła pomocnicze to dCS Network Bridge, Esoteric P01, Audiomeca Mephisto II, Forsell Air Reference, McIntosh MCD1000. Przetwornik główny dCS Vivaldi, przetwornik pomocniczy dCS debussy.

2 x zegary rubidowe 44,1 oraz 48 kHz wykonane na moje indywidualne zamówienie.

Przedwzmacniacz pomocniczy Jeff Rowland Connsumate. Wzmocnienie główne stanowią monobloki lampowe Amplifon WM300, wzmocnienie pomocnicze monobloki lampowe Amplifon SET140. Okablowanie sygnałowe MIT z serii Shotgun Evo, okablowanie pomocnicze MIT Oracle MAX rev2, okablowanie cyfrowe Transparent Reference digital, okablowanie cyfrowe pomocnicze Shunyata Sigma i wiele innych.

Kolumny główne Studio 16hz Ethos Arctico Signature, kolumny pomocnicze Martin Logan CLX art, Martin Logan Prodigy.

Na początek wrzucę mały wycinek zdjęć urządzeń, które miałem lub mam obecnie. Jak przekopię się przez góry opisów to załączę następne. Wybierzcie sami od czego mam zacząć.

W załączniku pomiar akustyczny z mojego pokoju testowego.

 

9 komentarzy

 1. Hey, mała prośba z mojej strony. Dobrze jakby przy każdej recenzji było podsumowanie / tabelka z datą recenzji, nazwą sprzętu, kategorią sprzętu, ceną (choć to nie wyznacznik ale warto wiedzieć) i może oceną od 0 do 100? Bardzo fajnie jak w recenzjach pojawią się porównania do innych sprzętów. Wtedy jak ktoś miał okazję już czegoś słuchać to będzie mu łatwiej sobie wyobrazić, wyrobić zdanie (oczywiście zanim zdecyduje się na odsłuch).

  phoenix
  1. Robię co mogę ale obowiązki zawodowe pochłaniają mnie obecnie praktycznie całkowicie. Projekty non profit mają to do siebie, że powstają wolniej niż sponsorowane recenzje, którymi się brzydzę. Oceny punktowej wolę unikać bo to bardzo płynna granica.

   Szymon
 2. Czy jest szansa na jakieś testy przetworników wyższej klasy, powiedzmy od 30 tys zł w górę? Z przyjemnością bym poczytał porównania dcs debusy i vivalidi kontra inne topy z podobnych przedziałów cenowych np. msb, gryphon kaliope, accuphase itp.

  KrzysztofW
  1. W kolejce czeka sporo urządzeń ale sukcesywnie będą się pojawiały nowości. Do Bartoka, Merginga, Thety z pewnością dołączą testy Vivaldiego, Gryphona czy MSB. Proszę o cierpliwość. Rok 2020 z pewnością będzie obfitował w ciekawe recenzje. Chciałbym nieco zróżnicować ceny aby większość osób znalazła coś dla siebie zarówno w hi endzie ekstremalnym jak i nieco bardziej przystępnym dla Kowalskiego.

   Szymon
 3. Dzień dobry, jeżeli można to proponuję test produkty z niskiej półki cenowej, mam na myśli chromecast audio audio użyty jako endpoint dla Roon. Najlepiej bez żadnego dodatkowego daca po drodze ale za to zwysokiej jakości kablem Jack to phono. Pozdrawiam serdecznie.

  Przemek
  1. Panie Przemku tego typu sprzęty nie leżą w kręgu moich zainteresowań. Jest cała masa portali zajmująca się masówką hifi. Obecnie mam słownie 11 przetworników czekających na opis. Zapewne nie dam rady nawet wszystkich zrecenzować ze względu na ogrom prac zawodowych. Gdybym brał na testy masówkę to opis pojawiłby się za kilka lat 🙂

   Szymon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.