Wzrost popularności bloga Szymonfaber.pl nie tylko wśród zwykłych czytelników ale również branży audio spowodował, że do naszego skromnego zespołu redaktorskiego zaczęły spływać pierwsze zaproszenia odwiedzin sklepów audio, gotowych stawić czoła i nawiązać współpracę z -Szymonfaber.pl – Świat testów bez cenzury- na bezkompromisowych zasadach tegoż portalu. Przypominam, że naszą dewizą jest brak opłacanych recenzji, tylko realne opisy sprzętu audio w najlepszych warunkach akustycznych z najlepszym sprzętem towarzyszącym – takie właśnie treści chcemy dostarczać naszym czytelnikom.

            Mam zatem zaszczyt zaprezentować Państwu nowy cykl artykułów pod tytułem „Szymonfaber.pl na wyjeździe”, który traktować będzie o naszych wizytach w zaprzyjaźnionych sklepach audio.

Piękna sierpniowa pogoda sprzyjała podróży… cel ekipy Szymonfaber.pl warszawski salon „Na Temat Audio” przy ulicy Jana Pawła Woronicza 31, dystrybutor takich marek jak:

Audiolab, Auralic, Balanced Audio Technology, Esoteric, Audio Physic, Fyne Audio, Gigawatt, JL Audio, Kimber Kable, Mofi Electronics, Nagaoka,  Cyrus, Opera, Oracle Audio, Ortofon, Quadral, SOtM, Synthesis, PMC, Tannoy, Tellurium Q, Trigon, Unison Research.

Po bardzo miłym przyjęciu nasza ekipa rozproszyła się w celu sprawdzenia oferty i dogłębnej infiltracji odwiedzanego miejsca 🙂 Sprzęt jest eksponowany na dużej powierzchni w bardzo efektowny sposób, potencjalny klient ma możliwość kontaktu z wieloma urządzeniami poszczególnych marek, tu kolejna pochwała należy się za ilość wystawionego sprzętu…jak to mawiają, jest na czym zawiesić oko. Salon dysponuje pomieszczeniem odsłuchowym a wykwalifikowana obsługa sprawnie pomaga odnaleźć się w natłoku sprzętu i mnogości konfiguracji. Niestety tragiczna akustyka pomieszczenia odsłuchowego rodem z gąbki i styropianu uniemożliwia realne sprawdzenie możliwości oferowanych sprzętów. Niskie składowe reprezentują tak kuriozalny poziom, iż trudno uwierzyć że to miejsce ma pomóc w doborze wymarzonego zestawu. Informowałem o naszych spostrzeżeniach właściciela salonu ale sprawiał wrażenie jakby zależało my wyłącznie na sprzedaży produktów, znajomość zagadnień technicznych oceniam na znikomy. Sklep Na Temat Audio należy traktować raczej jako ekspozycję towaru. Zadaliśmy sobie trud sprawdzenia kilku zestawów głośnikowych i prezentowany poziom był delikatnie mówiąc niezwykle słaby. Osobiście zalecam wypożyczenie sprzętu do domu i porównanie do systemu odniesienia. Inaczej możemy zakupić niemiłą “niespodziankę”. Szczególnie mizernie wypadły topowe zestawy Fyne Audio, Aurum i Audio Physic.

Gdy już nacieszyliśmy oczy wystawioną elektroniką przyszedł czas, na gwóźdź programu…nie będę ukrywał, samo zwiedzanie salonu nie było jedynym celem naszej podróży. Ekipa Szymonfaber.pl udała się do pomieszczenia odsłuchowego celem wstępnej selekcji sprzętu, który będzie testowany na łamach naszego portalu. Do dyspozycji oddano nam topową elektronikę BAT i Esoteric oraz kilka szczytowych osiągnięć w dziedzinie kolumn głośnikowych, którymi to pochwalić się może nasz gospodarz – Na Temat Audio. Trudno było wytypować sprzęty w tak słabych akustycznie warunkach ale się udało!

Na pierwszy ogień poszyły kontrowersyjne wzorniczo (opinie ekipy były w tej materii mocno skrajne, piszącemu ów tekst na przykład bardzo się podobały) aczkolwiek pięknie wykonane w najdrobniejszych szczegółach Fyne Audio F1-10.

Następnie przeszyliśmy do odsłuchów dumy Brytyjczyków czyli topowych Tannoy Kingdom Royal Carbon. Potężne gabaryty oraz świetne wykonanie robiły wrażenie, stylistyka i forma bardzo kontrowersyjne, szczególnie w obecnych czasach dominacji „wąskich słupków”, które to muszą idealnie pasować formą do wysublimowanych stylistycznie nowoczesnych wnętrz. Kolumny dla świadomego słuchacza.

Po Tannoyach przyszedł czas na jedną z legend niemieckiego rynku audio jaką jest firma Audio Physic ze swoim wysoko pozycjonowanym w cenniku modelem Cardea 30. Kolumny  na wskroś nowoczesne wzorniczo, których stylistyka stoi po przeciwnej stronie barykady do wcześniej prezentowanych kolumn Tannoy. Żony będą zachwycone, wysoki WAF mamy tu w standardzie 🙂

Firmę Unison Research szersze grono audiofili zna głównie ze znakomitej jakości amplifikacji lampowych, ekipa Szymonfaber.pl miała okazję zapoznać się z produktem nieco bardziej niszowym w portfolio tej zacnej firmy jakim są topowe zestawy głośnikowe tegoż producenta  – Malibran.

Na zakończenie gratka dla koneserów vintage audio oraz stylistyki minionej epoki, kolumny Tannoy Canterbury GR.

Po kilku godzinach odsłuchów przy znakomitej kawie serwowanej przez gospodarza, z satysfakcją i przekonaniem dobrze wykonanej pracy nasza drużyna redaktorska udała się w drogę powrotną. Efekty naszej wizyty  w  postaci testów sprzętu HI-END bez cenzury będziecie Państwo mogli śledzić na łamach naszego portalu.

Jeszcze raz dziękujemy właścicielowi salonu „Na Temat Audio” za zaproszenie i bardzo miłe przyjęcie, jak widać diabełki z Szymonfaber.pl nie  są takie straszne.

7 komentarzy

 1. Cholera to pierwszy krok do uległości, polityki,poprawności. Nie dobrze. (przecież za gościnę trzeba się trochę odwdzięczyć ). Mimo wszystko liczymy na honor recenzenta. Z pozdrowieniem od czytelnika.

  Dziad
 2. Ciekawe czy Diabły zostaną zaproszone do Salonu Nautilusa w Krakowie?
  A sam Salon “Na Temat Audio” jest świetnie prowadzony przez Pana Michała. Tak to powinno wyglądać. Ostatnio miałem przyjemność testować wzmacniacz Trigon Exxceed właśnie z tego Salonu. Pozdrawiam.

  Adam 38
  1. Salony boją się weryfikacji grania jak ognia. Właśnie wygrzewa się u nas nowy Accuphase, zobaczymy co pokaże. Na temat audio to typowy salon, gdzie liczy się wyłącznie marża ze sprzedaży. Właściciel pokazał swój poziom wiedzy a raczej niewiedzy i “kultury”. Pracownicy nie uratują żadnej firmy jeżeli prowadzący nie ma o audio zielonego pojęcia. Akustyka w tym sklepie to dramat, kolumny grały tragicznie w stosunku do naszych pokoi odsłuchowych.

   Szymon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *