2 400 000 powodów dlaczego nasze hobby jest wspaniałe…

Mam zaszczyt zapowiedzieć  Państwu wydarzenie bez precedensu na polskiej scenie testów sprzętu audio.  W “świątyni” dźwięku Szymonfabera odbędzie się długi i wyczerpujący test 7 par kolumn z przedziału cenowego 136 000zł – 563 200zł. Nasze plecy są w strzępach podobnie jak nerwy dystrybutorów.  Do recenzji staną tuzy krajowego i światowego hi-endu.

Przetestujemy same olbrzymy: Unison Research Malibran 99 998zł, Elektrostaty Martin Logan CLX- 136000zł, PMC MB2 XBD SE 189000zł, Studio 16Hz Ethos Arctico – 199000zł, MBL 101E MK2 – 263500zł, Stenheim Alumine Five – 277 000zł, Wilson Audio Alexia series 2 – 299200zł, Tannoy Kingdom Royal Carbon – 320000zł, Wilson Audio Alexx – 563200zł.

Do tej grupy postanowiłem dołączyć Wilson Audio Alexia series 2 – 299200zł, założeniami pasuje do reszty a przy okazji zmierzy się ze starszym braciszkiem.

Wszystkie dostępne w jednym momencie, z możliwością wielokrotnych bezpośrednich porównań. Zdecydowana większość kolumn nigdy nie była testowana na łamach krajowej prasy. Staraliśmy się dobrać przeróżne kolumny wyprodukowane w odmiennych technologiach, mamy klasycznych przedstawicieli z dużymi przetwornikami basowymi, małymi przetwornikami basowymi, głośnik koncentryczny, zespoły bipolarne, przetworniki promieniujące dookoła własnej osi, konstrukcję labiryntową…Mamy wiele szkół brzmienia oraz całe spektrum zastosowanych przetworników od wielu producentów.

Tylko na szymonfaber.pl dowiecie się jakie realne brzmienie reprezentują powyższe zestawy.  Jako jedyni w Polsce dysponujemy odpowiednio dużym (90m2) i w pełni profesjonalnie zaadaptowanym akustycznie pomieszczeniem oraz odpowiedniej klasy systemem testowym.

Warte podkreślenia jest, że WYŁĄCZNIE na naszym portalu przeprowadzamy DARMOWE recenzje, nie pobieramy opłat w żadnej formie. Zapewnia to nam całkowitą niezależność w wygłaszaniu prawdziwych opinii. U nas nie ma testów na zapleczu u dystrybutora ani w przypadkowych warunkach “kuchennych”.

Obecny test to ukoronowanie rocznej pracy naszego zespołu (obecnie 5 osób). Serdecznie dziękuję wszystkim społecznikom, którzy nieodpłatnie poświęcają swój czas i pracę aby portal szymonfaber.pl spełniał Wasze oczekiwania. Staraliśmy się dobrać najciekawsze zespoły głośnikowe, odbywając w tym celu wiele podróży i odsłuchów wstępnych.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wypożyczyły tak drogie kolumny do testu. Gratulacje oraz podziękowania dla pierwszych odważnych sklepów i dystrybutorów, którzy  zdecydowali się poddać surowej ocenie oferowane produkty. Coraz więcej firm zauważa, iż nasza koncepcja testów bez cenzury przynosi wymierne korzyści. Klienci otrzymując rzetelną wiedzę o sygnaturze brzmieniowej urządzeń, są w stanie składać coraz doskonalsze systemy i pewniej poruszać się w skomplikowanej materii jakim jest nasze ukochane hobby. Zdarzają się sklepy i dystrybutorzy, którzy proszą o wyrażenie krytycznej oceny oraz zaopiniowanie czy dany produkt jest wart ceny proponowanej przez producenta. Jest nam niezwykle miło, iż możemy przyłożyć rękę do poprawy ogólnej jakości systemów audio w Polsce. Staramy się aby urządzenia słabo lub skandalicznie brzmiące zostawały na półkach producentów a do Państwa (czytelników) domów trafiały jak najlepsze urządzenia w danym budżecie.

Zapraszamy przez najbliższe miesiące do odwiedzin szymonfaber.pl, BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

Test MBL 101 E MK2 już gotowy, zapraszam do lektury: TEST MBL 101 E MK2 – KLIKNIJ

Test Tannoy Kingdom Royal Carbon już dostępny, zapraszamy do lektury: Tannoy Kingdom Royal Carbon – Królestwo za Tannoya?

Test Wilson Audio Alexia Series 2 – http://szymonfaber.pl/?p=1084

Test PMC MB2 XBD SE KLIKNIJ

Do testu dołączyła 8 konstrukcja, tym razem najtańsza w teście 100 000 bez 2 zł wystarczy aby ją nabyć. To “tani” ale niezwykle piękny przybysz z Włochhttp://szymonfaber.pl/?p=1351… Unison Research Malibran o skromnej wadze 130kg dołącza do pozostałych. Zdjęcia na dole strony.

Do testu dołączyła 9 konstrukcja, kosztujące 277 000zł aluminiowe Stenheim Alumine Five (zdjęcia na dole strony)

Tylko bezpośrednie porównanie pozwoli na poznanie wszelkich różnic brzmieniowych. Alexx i Alexia Series 2…

Stenheim Alumine Five

22 komentarze

  1. Zawsze może Pan zostać człowiekiem czynu i “załatwić” Everesty do testu. Dla mnie pewne są wyłącznie śmierć i podatki. Na Pańskim miejscu nie brałbym udziału w grach hazardowych ponieważ można skończyć w… Skarpetkach 🙂

   Szymon
   1. Może bym i „załatwił” te Everesty, a K2 to nawet na pewno ale po co? żeby dowiedzieć się, że dwie sklejone w słup kolumny na cudzych przetwornikach je „rozjeżdżają”? nie podejmę takiego ryzyka:)

    Więcek
    1. Bym, bym, bym czyli nic nie mam i nic nie dostarczę do testów. Widzę, że jedynie krajowa konstrukcja wzbudza u Ciebie szczególne podniecenie. My jeszcze nie znany wyniku, będzie znany za kilka miesięcy ale cieszy mnie, że Ty już wszystko wiesz.

     Szymon
 1. Więcek znam takich mistrzów klawiatury, weź się chłopie za siebie bo czuć, że cię zazdrość zżera. Sam nic nie zrobiłeś ale wszystko wiesz najlepiej

  Ekipo szymonfabera robicie super robotę, tak trzymać!

  LeonGodlewski4
  1. Nazywaj mnie jak chcesz, to dla mnie bez znaczenia. Po prostu powątpiewam w rzetelność testu do którego stają kolumny na swój sposób oryginalne, przemyślane konstrukcyjnie, z jakąś inwencją, a wśród nich wieża w stylu confidence na cudzych przetwornikach. To po prostu mezalians, a ich udział w teście w tak zacnym towarzystwie ma uzasadniać ich absurdalną cenę.

   Więcek
   1. To idź poczytaj bajeczki pisane za pieniądze dystrybutorów i daj żyć innym. Nie obchodzi mnie twoje powątpiewanie ponieważ w życiu nie słuchałeś wymienionych kolumn. W 100 innych konstrukcjach Scan Speaki ci nie przeszkadzają. Napisz swe mądrości do Wilsona :-))) Nie znam bardziej uczciwego portalu z testami. Zaprezentuj swoje dokonania zamiast bezprawnie oczerniać innych.

    MRRogerAdam
 2. Witam 😉 We wrzesniu bede w Polsce. Czy byla by mozliwosc odwiedzic i posluchac u Pana ?
  Mialem sie juz wczesniej odezwac sie bezposrednio do Ciebie aby sie poznac jezeli to nie problem . Jestem zmeczony juz dziwnimy teoriami slabym dziwkiem .
  Nie mam mega systemu za kilkanascie milionow ale swoje tez kosztowal 😉 i gra no coz jak narazie nic niestety nie szlyszalem lepszego a naprawde bardzo bardzo bym chcial jak i w koncu poznac konstruktywnych audiofili ktorych ego ani pycha nie wyprzedza o kilometry .I uwazam ze to dobry blog na poziomie “bez cenzury ” i pier…. 😉
  p.s:kiedys dodalem maly wpis na AS po wielu latach nieobecnosci na tym forum w panskim Temacie w watku o DA momentum , niestety a moze i stety dlamnie dlugo nie wytrzymalem ponownie na tym forum 😉
  Pozdrawiam

  Mati
 3. Panie Mati oraz inni Szanowni czytelnicy bloga szymonfaber.pl najchętniej zaprosiłbym Was wszystkich ale proszę mi wierzyć, ilość chętnych absolutnie przekracza moje możliwości czasowe. Nie chcę nikogo faworyzować i sam nie wiem jak uczciwie wytypować taką grupę fanów audio. W ostatnią sobotę gościłem samych społeczników z portalu + osoby, które dostarczyły sprzęt do testu i zrobiło się niezłe przyjęcie 🙂 Dostaję mnóstwo próśb na pocztę oraz przez FB, proszę mi wybaczyć ale nie wszystkich jestem w stanie ugościć. Proszę o kontakt na szymonfaber@gmail.com, na pewno pochylę się nad każdą sprawą z osobna. Tworząc blog nie przypuszczałem, że przez te kilka miesięcy odkąd mamy licznik odwiedzi nas niemal 80 000 osób ze 103 krajów! Czuję coraz większą odpowiedzialność, presję i mobilizację zarazem, bowiem wypowiadane słowa mają coraz większą siłę. Ja i moi współpracownicy zrobimy wszystko aby Was nie zawieść. Póki co skupiamy się na pozyskaniu możliwe najciekawszych urządzeń, dostępnych na naszym rynku. Dziękujemy za zaufanie którym Pan i inni czytelnicy nas obdarzyliście.

  Szymon
   1. Rafael dowiesz się po zakończeniu testów. Możesz być zaskoczony. Test będzie trwał wiele miesięcy więc jak ktoś ma życzenie to może dostarczyć dowolne kolumny. Już niebawem kolejna niespodzianka!

    Szymon
     1. Tannoy zaskoczył pozytywnie, PMC wykonane z tanich podzespołów, w tej klasie cenowej wręcz skandalicznie niskiej klasy części zaowocowało kuriozalnym poziomem brzmienia. Szkoda, że wcześniej żaden z opłaconych pismaków nie miał na tyle przyzwoitości żeby to opisać.

      Szymon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.